Výsledky a fotografie 2004

1. Salcburský maraton AMREF (25. dubna 2004)

Osm let po čtvrtém a posledním salcburském městském maratonu nastal opět čas: město Mozart uspořádalo svůj vlastní maraton. 25. dubna byl dán startovní signál pro 1. Salcburský maraton AMREF. I přes neustálý déšť silná falanga keňských běžců zajistila mužům očekávaný úspěch. Vítězství získal Peter Ndironga za 2:19:25 hodiny. Druhé místo obsadil jeho krajan Josephat Kiprono Rotich s časem 2:21:42 hodin. Philip Kipkemboi dokončil čistě keňské pódium. Jako nejlepší Rakušan se umístil Wolfgang Müllner na výborném pátém místě.

Dlouho to vypadalo na keňské vítězství i pro ženy. Po 32 kilometrech měla Lucia Mwihaki Kimani před Evou Trostovou z Německa stále náskok zhruba dvou a půl minuty. Mladá Keňanka se ale rozjela příliš rychle a svůj náskok nedokázala dovést do cíle. Trost nakonec dokonce vyhrál o více než sedm a půl minuty nad Mwihaki Kimani. Třetí místo obsadila Heidemarie Schiefer z Rakouska.

Trasa vedla běžce z Residenzplatz přes Rudolfskai směrem na Leopoldskroner-Weiher. Odtud trasa pokračovala dále na sever přes Leopoldskroner-Strasse směrem ke státní nemocnici. Nejsevernějším bodem trasy byl dálniční most za výstavištěm. Odtud běželi účastníci opět podél Salzachu na Mirabellplatz a nakonec přes Linzergasse zpět do prostoru startu a cíle na Residenzplatz. Maratónci absolvovali smyčku dvakrát. Organizátorem 1. Salcburského maratonu AMREF byl ASV/ASKÖ Salzburg. Akce byla opět charitativní ve prospěch AMREF Austria.

3. Maria Koch (AUT) – 1:18:11 hodin

Poznámka na okraj: Kromě maratonu si běžci mohli vybrat i půlmaraton nebo dva desetikilometrové běhy. Kromě 1. Salcburského maratonu AMREF se v roce 2004 uskutečnily poslední ročníky Salcburského půlmaratonu, Jedermann Run a Salcburský Silvestrovský běh.