Výsledky a fotografie 2008

5. Salcburský maraton AMREF (4. května 2008)

Pátý salcburský maraton AMREF 4. května 2008 ovládli keňští běžci a vedl k druhému triumfu Sabine Hoferové v závodě žen. V závodě mužů zvítězil John Kiprono z Keni za jasného slunečního svitu za 2:18:52 hodiny. V cíli byl jen jedenáct sekund nad traťovým rekordem Mikea Roticha z předchozího roku. Druhé místo obsadil již potřetí Josephat Kiprono Rotich – Keňan závodil v Salcburku pětkrát, vyhrál dva ročníky a třikrát skončil druhý. Gerhard Wörndl se umístil na třetím místě a stal se tak nejlepším Rakušanem.

Zdálo se, že závod pro ženy skončil, Sheila Kasyoka Mbaku se zdála příliš velká. Mladá Keňanka ale chybovala v klasifikaci závodu a neudržela vysoké tempo. Druhá Sabine Hoferová se přiblížila a v posledních sto metrech dokázala předjet favorita. „Vlastně jsem chtěl jen dojet domů na druhém místě. Najednou jsem ji viděl 500 metrů od cíle a byl jsem velmi překvapen. A teď jsem jen zdrcená,“ řekla o svých pocitech rozradostněná rodačka ze Salcburku. Ostatně to byl Hoferův druhý úspěch na Salcburském maratonu AMREF.

Po organizační stránce se toho letos hodně změnilo. ARGE sestávající z agentury SportImPuls, AMREF Austria a ASV/ASKÖ Salzburg byla rozpuštěna. Novým pořadatelem se od roku 2008 stal Running & Event Club Salzburg. Johannes Langer byl výhradně zodpovědný za organizaci akce.