Výsledky a fotografie 2013

10. Salcburský maraton (5. května 2013)

Salcburský maraton oslavil na svém výročí 5. května 2013 nový, pozoruhodný rekord účastníků. 6 792 běžců z 60 zemí se přihlásil na běžecký festival ve městě Mozart; takže v Salcburku byly zastoupeny všechny kontinenty. V neděli maratonu byli četní běžečtí nadšenci odměněni nádherným počasím; S teplotami nad 20°C a jasným slunečním svitem se město Mozart představilo ze své nejkrásnější stránky. Nálada na trase byla také skvělá: na 21,1 km dlouhé smyčce povzbuzovalo účastníky kolem 30 000 diváků.

O sportovní vrchol se postaral Keňan Eliud Kiplagat, který je v souboji se svým krajanem John Kipkemoi Kirui převládl a i přes vysoké teploty s cílem 2:14:16 hodin nový traťový rekord vyznačeno na 42,195 km v Salcburku. Třetí místo obsadil Etiopan Lemawork Ketema Weldearegaye.

V závodě žen uspěly Joan Rotich novinka: loňská keňská vítězka si opět suverénně zajistila vítězství a je tak první ženou v historii Salcburského maratonu, která triumfovala ve dvou po sobě jdoucích podnicích. S výsledným časem 2:36:10 hodin byla přesně o dvě sekundy pomalejší než v roce 2012, ale asi o 27 minut rychlejší než druhé místo Claudia Kaiserová a třetí místo Cornelia Koepperová.

Stejně jako v prvních letech se místo startu a cíle 10. Salcburského maratonu nacházelo na Residenzplatz uprostřed starého města Salcburku, což dalo akci velkolepou kulisu. Trasa jinak zůstala nezměněna oproti předchozím letům.