Výsledky a fotografie 2015

12. Salcburský maraton (3. května 2015)

S velmi emotivním závěrem, místní matador Karlem Aumayrem stěžoval si Salcburskému maratonu na památný okamžik v historii této události. Je ironií, že ve svém posledním maratonu na soutěžní úrovni slavil státní šampion z roku 2012 svůj největší úspěch a jako první ze Salcburku vyhrál domácí vítězství na Salcburském maratonu.

V prudkém dešti měl Aumayr předběžné rozhodnutí již v prvním kole a do cíle doběhl s obrovským náskokem, což se mu podařilo v čase 2:26:08 hodiny. Přemožen emocemi nechal svou radost volně plynout a nedokázal zadržet pár slz radosti. Skutečnost, že Salcburk dosáhl druhého nejpomalejšího vítězného času v historii Salcburského maratonu, nehrála vzhledem k těmto emocím žádnou roli.

V mužích byl Etiopan stejně dominantní jako Aumayr Shewaye Gemechu Debelu, který do cíle dorazil za 2:45:09 hodin. Na salcburský vrchol v maratonu žen Sabina Hoferová, který skončil druhý v běhu něco málo přes tři hodiny, čímž se úspěšně vrátil k maratonu. Vítězství ve vzrušujících a kvalitních půlmaratonech si odnesl Nor Martha Katrine Myhre a Češi David Pelíšek.

6 545 běžců mimo 67 různých národů se zúčastnil 12. Salcburského maratonu, který se poprvé konal pod heslem „get active days“ a výrazně rozšířil nabídku soutěží. Salcburský maraton poprvé uspořádal v Salcburském kongresu mezinárodní sportovní veletrh SportMall@Salzburg Marathon, čímž také učinil důležitý krok do budoucna.