Výsledky a fotografie 2017

14. Salcburský maraton (7. května 2017)

6 457 běžců ze 70 zemí slaveno na „Získejte aktivní dny“ 14. Salcburského maratonu skvělý běžecký zážitek. Atraktivní program natažený na tři dny s osmi různými soutěžemi a různým týmovým hodnocením oslovil každý typ běžců.

Mužský maraton byl přímočarý příběh pro keňské trio, které bylo dokonce na trati, aby vytvořilo traťový rekord v půlmaratonu. Early se posadil Hosea Rutto jeho krajany Simonem Njerim a Abrahamem Limem a slavili v době 2:17:49 hodin nakonec jasné vítězství. Bylo to jeho druhé v aktuálním kalendářním roce poté, co v lednu vyhrál maraton v Indii. Jako nejlepší Neafričan obsadil čtvrté místo Jihotyrolčan Helmuth Mair, šestý byl Herbert Reiter a nejrychlejší Rakušan v poli.

Mezi ženami se rozvinul dramatický závod. Dlouho jasně ve vedení Keňanka Pamela Talamová v závěrečné fázi totálně zkolabovala a těsně před poslední zatáčkou závodu musela předjet maďarského olympijského účastníka. Tunde Szabo nech se stát. Byla také poznamenána svalovými problémy a za čas vyhrála 2:54:06 hodin.

Eritrejec, který žije v Německu, slavil skvělé vítězství Filmon Abraham v mužském půlmaratonu, který dokončil za přesně 1:06:34 hodiny. Nejrychlejší maratónský běžec v poli Conny Koepper, která skončila za 1:22:54 hodiny.

Poprvé byl prostor startu a cíle Salcburského maratonu před palácem Mirabell, zatímco Salcburský maraton byl v přilehlém Kurgartenu. To dalo akci nový charakter, kompaktní akce, krátké vzdálenosti a přírodní atmosféra uprostřed města kladly pozitivní akcenty. Sobotní „Sportovní den“ byl obzvláště atmosférický, protože v sobotu večer se jako sportovní vrcholy uskutečnil juniorský maraton „Get active“ s 1500 dětmi a mládeží a integrační „Get active“.