Výsledky a fotky 2018

15. Salcburský maraton (6. května 2018)

Město se ukázalo Běžecký festival ve městě Mozart od 4. do 6. května 2018 z její čokoládové stránky. Nádherné počasí zajistilo, že trať lemovaly tisíce diváků a účastníci si užili speciální běžecký zážitek.

V maratonu mužů běželi dva běžci proti sobě. Keňan Wesley Kemboy se odlišil od svých konkurentů v první polovině závodu, která byla kvůli slabé oblačnosti ještě chladnější, a zvítězil v čase 2:19:26 hodin. Keňan žijící v Linci slavil druhé místo Isaac Kosgei v osobním rekordu 2:20:59 hodiny na svůj první titul mistra republiky v maratonu. Christian Kresnik jako třetí celkově způsobil senzaci a radoval se ze stříbrné medaile před Endrisem Seidem.

V ženách zvítězila Keňanka Theresiah Omosa v době 2:43:24 hodin před Karen pátek, který popáté získal titul státního mistra v čase 2:45:26 hodin (včetně potřetí ve městě Mozart) a vytvořil tak nový rekord ÖLV. Elisabeth Smolle a Sarah Riffel slavily další medaile. Vítězství v půlmaratonu Sparkasse si připsali Čech Radim Picek (1:12:21 hodin) a Švýcarka Renate Wyss (1:26:37 hodin), před pěti lety účastnice Světového poháru v maratonu v Moskvě.

Během tří dnů se v rámci běžeckého festivalu ve městě Mozart uskutečnilo osm různých soutěží. Salzburg Marathon City byl podruhé na náměstí Mirabellplatz a v přilehlém Kurgartenu, SportMall@Salzburg Marathon se opět konal v Salcburském kongresu. Sobota byla obzvláště atmosférická s úspěšným sportovním dnem vysoce emotivní juniorský maraton s 1900 mladými účastníky a Coca-Cola Integration Run, ve kterém více než 550 účastníků vyslalo jasné prohlášení o sportu, integraci, inkluzi a charitě.