Výsledky a fotky 2019

16. Salcburský maraton (19. května 2019)

Jak bylo v květnu 2019 počasí v celé Evropě skromné, tak nádherné bylo i ve třech dnech Running Festivalu ve městě Mozart od 17. do 19. května 2019. 8 501 účastníků zajistila jasný nový registrační rekord na největší aktivní sportovní akci v Salcburku. Za nádherného počasí lemovalo v den maratonu okraj trati více diváků než kdykoli předtím. Sportovní den v sobotu ve Volksgarten byl populárnější než kdy jindy. Poprvé začalo znovu 2000 dětí a mladých lidí v juniorských maratonských soutěžích.

Dvě nová místa se ukázala jako velký úspěch a nabídla tisícům běžců ze Salcburku, Rakouska a 80 národů ze všech kontinentů vynikající jeviště pro nezapomenutelný běžecký zážitek. Sportovní klání v pátek a sobotu se konaly v veřejná zahrada přes pódium v nedaleké ledové aréně se konal SportMall@Salzburg Marathon. V neděli start a cíl hlavních soutěží oslavil jejich návrat do klasického starého města, světového dědictví UNESCO. Závěr před Velká festivalová síň s exkluzivní perspektivou Pevnost Hohensalzburg tvořil emocionální vrchol pro všechny běžce maratonu, půlmaratonu, 10 km a štafet.

Nejvýraznější účastník historie Salcburského maratonu maraton vyhrál. Keňan přišel s teplotami vysoko nad běžcovým ideálem a jasným slunečním svitem Victor Kipchirchir do cílového času 2:17:03 hodin. Jeho krajané Antony Maina a Philip Kirui dokončili stupně vítězů, než Thomas Punz jako první Rakušan projel cílem. Etiopan byl nejrychlejší maratónský běžec Gadise Negesa v čase 2:46:37 hodiny před Němkou Julií Bruggerovou (2:56:23).

Poprvé se otevřelo 11. Salcburský běh žen třídenní běžecký festival ve městě Mozart v pátek večer. 1 164 běžců si užilo mimořádný běžecký zážitek na nízkém slunci. Nejlepší běžkyně Salcburku Cornelia Moserová vyhrála 5,5 km dlouhý Salcburský ženský běh i Hervis-10K Salzburg CityRun a speciální kombinaci obou závodů.