Výsledky a fotky 2022

To byly běžecké festivaly ve městě Mozart kolem 19. Salcburského maratonu (15. května 2022)

Po nejdelším čekání na další salcburský maraton v historii akce trvající tři roky a četných pokusech o restart, které se mezitím nepodařilo uskutečnit, oslavil běžecký festival ve městě Mozart třetí květnový víkend svůj atmosférický comeback. 2022. Poté, co byla v Rakousku v rámci antipandemické strategie zrušena většina zákonných omezení, měli organizátoři nezvykle málo času na přípravu, zejména pro běžce. Skutečnost, že bylo přijato přes 6 500 registrací na všechny soutěže, včetně přes 1 000 na maraton a dokonce kolem 1 000 na juniorský maraton, byl pozoruhodným úspěchem a jasným signálem toho, jak moc chyběly akce, které zdůrazňují a prožívají společnou dobrou náladu. .

V návaznosti na koncept akce z roku 2019 se sportovní soutěže konaly během třídenního víkendu, v pátek se konal Salcburský běh žen a Bunte Sportpalette, sportovní a cvičební aréna sportovní rozmanitosti pro rodiny a se silnou podporou salcburských sportovních svazů. a kluby, v sobotu ve Volksgarten a také hlavní sportovní soutěže v neděli s cílem v Hofstallgasse. Sportovní titulky v maratonu napsali noví držitelé titulu ze státního mistrovství ÖLV: Mario Bauernfeind, který byl také celkovým vítězem salcburského maratonu, a Luzia Ludwig z Pinzgau, která těžila z úkolu rakouského rekordmana v maratonu. Eva Wutti, která trpěla zdravotními problémy. Celkovým vítězem mezi ženami se stala Maďarka Barbara Molnar, která se do vedení dostala až krátce před cílem.

Hans-Peter Innerhofer zajistil vrchol z pohledu salcburského běhu na půlmaratonu. Pinzgauer běžel samostatně a dosáhl osobního maxima 1:06:47 hodiny.