Výsledky a fotky 2023

To byly běžecké festivaly ve městě Mozart kolem 20. Salcburského maratonu (21. května 2023)

U příležitosti 20. výročí Salcburského maratonu oslavily běžecké akce silný nárůst registrací oproti předchozímu roku na všech významných soutěžích. Díky skvělým povětrnostním podmínkám na začátku léta oslavili běžci z přibližně 80 zemí atmosférický prodloužený běžecký víkend ve městě Mozart. V den maratonu, kdy se vysoké teploty staly výzvou, se o sportovní vrcholy postarali Keňané Simon Kamau Njeri (2:22:54 hodin) a Dorine Jerop Murkomen (2:38:27 hodin). V půlmaratonu Sparkasse slavila Cornelia Stöckl-Moser, která v pátek večer vyhrála 15. ročník Salcburského běhu žen, svůj návrat do soutěže po porodu a skončila druhá za hornorakouskou vítězkou Annou Pabinger (1:20: 16 hodin). Nejrychlejším v mužském půlmaratonu Sparkasse byl salcburský sportovní lékař Mahdi Sareban (1:12:08 hodin), který jen čtyři týdny předtím vybojoval stříbrnou medaili na státním mistrovství v maratonu ve Vídni. Na Hervis-10K Salzburg City Run vedl řetězec nešťastných událostí ke špatnému směru, v jehož důsledku si malá skupina běžců zkrátila trasu a musela být z hodnocení vyloučena. Všichni ostatní běžci minuli zatáčku a uběhli asi 550 metrů moc, takže soutěž byla přejmenována na čtvrtmaraton. Deset kilometrů správně absolvovali pouze vítěz Markus Hartinger a vítězka Annika Leineweber v doprovodu kola ředitele závodu.

Salewa Summit Meeting, rychlostní túra pro všechny od Volksgarten až po Gaisbergspitze, nejvyšší bod v oblasti Salcburku, poprvé zahájil soutěžní víkend běžeckého festivalu ve městě Mozart. Čtvrteční státní svátek poskytl scénu pro premiéru, která se i přes krátkodobé plánování proměnila v atmosféricky aktivní den pro více než 130 zdravotních sportovců. Nová soutěž dala rozmanitému běžeckému festivalu nové aspekty sportovního pohybu o maratonském víkendu, zasazené do příjemného zážitku z přírody s autentickým horským pocitem. Pátek byl jako již řadu let ve znamení Salcburského běhu žen s atraktivním doprovodným programem pár hodin před startem. Rodinný den v sobotu zahájil oblíbený snídaňový běh Cup&Cino, téměř 20 sportovních klubů a sportovních svazů navrhlo pestrou paletu sportů, v jejímž rámci se konaly juniorské maratonské závody, které zažily rekordní na poslední chvíli. Registrace. Emotivním závěrem soboty byl OneMileForASmile - Inclusion Run by Coca-Cola.